wtorek, 2 października 2012

Bieg śniadaniowy- Ruch w Sercu Bydgoszczy

Pamiętacie wpis dotyczący Rowerowej Masy Krytycznej? W ubiegłą niedzielę- 30 września w Bydgoszczy odbyła się bardzo podobna impreza, nosząca nazwę "Bieg śniadaniowy. Ruch w sercu Bydgoszczy". Była to już druga edycja takiego biegu, która pierwszy raz miała miejsce 16 października  ubiegłego roku. Jak zwykle podobne eventy mają na celu zachęcenie mieszkańców Bydgoszczy do wzmożonej aktywności fizycznej. Pierwsze 1000 uczestników otrzymało koszulki, a biec tak naprawdę mógł każdy bez względu na wiek czy też sprawność fizyczną, ponieważ styl był dowolny- marsz, bieg trucht, także niczym dziwnym był widok rodziców maszerujących w tłumie z wózkiem. Trasa biegła po głównych ulicach miasta, wynosiła niecałe 4 km, a uczestnicy byli motywowani do biegu przez jadący przed nimi wielki, londyński double decker, na pokładzie którego znajdowały się liczne gwiazdy sportu, które w kilku przerwach biegu pokazywały różne rozgrzewki.

Bieg zakończył się w miejscu,w którym się zaczął, czyli w jednym z najpiękniejszych punktów Bydgoszczy- Wyspie Młyńskiej. Na Mecie dla każdego z uczestników zostało przygotowane zdrowie drugie śniadanie- jabłuszko, banan, batonik muesli oraz gasząca pragnienie woda.

Nie dla wszystkich starczyło koszulek, ale w końcu nic dziwnego, skoro biegło prawie 2,5 tys osób- zwolenników i entuzjastów zdrowego trybu życia. Pogoda sprzyjała, bo choć był chłodny wiatr, to świecące słońce i ruch na świeżym powietrzu na pewno rozgrzewały każdego.

Start na Wyspie Młyńskiej
I ja tam byłam i dobrze się bawiłam :) Polecam każdemu, zapraszam również do wzięcia udziału w następnej, trzeciej edycji, która odbędzie się za rok.


Eskorta oraz angielski bus 


Ja i mój kompan

Worki ze śniadaniem dla każdego

9 komentarzy:

 1. o jak fajnie:) mieszkam w Bydgoszczy ale nie wiedziałam o tej imprezie bo byłam całą niedzielę w Toruniu ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna akcja :) Nie brałam dawno udziału w takim wieku.

  OdpowiedzUsuń
 3. genialna akcja! chciałabym taką w swoim mieście :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ojjj jak pięĸnie. my też biegamy!
  a ciekawa jestem co było w zestawie śniadaniowym?

  OdpowiedzUsuń
 5. No proszę, jak Bydgoszcz dba o zdrowie swoich mieszkańców :) Wyspa Młyńska faktycznie jest cudna - jeszcze parę lat temu strach było tam chodzić, a teraz proszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale sympatycznie! Netto było tez sponsorem jednej z imprez którą i ja organizowałam, i impreza się udała.
  A tu wydaje mi się ze ów bieg nie jest pierwszym tylko imprezą cykliczną?
  pozdrowienia, Iwonka

  OdpowiedzUsuń
 7. http://nk.pl/#profile/36627555/gallery#!q?album=13&photoviewer=[33429392,3402] Przepis na NK i wiele innych pani.

  OdpowiedzUsuń

Co o tym sądzisz? ;)