czwartek, 5 stycznia 2012

"Zdrowie na talerzu" A. Bogacka

Zawsze kiedy przechodzę w księgarni obok półek z książkami z działu kuchnia, zdrowie lub odżywianie to dostaję oczopląsu, bo wybór jest naprawdę szeroki, a ja wprost szaleję za taką tematyką, bo lubię poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie i czytać nowinki. Często zdarza się jednak tak, że nie wszystkie takie książki okazują się przydatne, a to z różnych powodów. Najczęściej są mało przystępne, słabo zorganizowane tematycznie lub zawężają się do najmniej ciekawych aspektów.

Książka, którą chcę zrecenzować zdecydowanie do takich nie należy. Zawiera moim zdaniem bezcenne informacje i porady na temat zdrowego żywienia i doboru odpowiednich składników, przekazane w sposób bardzo jasny, przejrzysty i momentami humorystyczny.

Autorka w książce zwraca uwagę na to, jak ważne jest zdrowe odżywianie w codziennej diecie każdego człowieka. Dowodzi, że inwestując w zdrowy tryb życia, w tym odpowiedni dobór żywności, można niesamowicie podbudować swoje zdrowie i stan ducha. Dokonuje również szerokiego przeglądu chemicznie napakowanej żywności, która cieszy się największą popularnością w sklepach i marketach. Stara się wyselekcjonować produkty najbardziej wartościowe i daje wskazówki jak unikać żywności genetycznie modyfikowanej. 

Nurtem przewodnim książki jest zdrowie i to, jak o nie walczyć. A jeżeli jeszcze nie ma o co to zdecydowanie najlepiej jest zapobiegać, niż leczyć. A jak to zrobić? Czytelnik zostaje uświadomiony na temat prawdziwych faktów dotyczących jedzenia i dowiaduje się o dowodach obalających powszechne mity związane z żywieniem (wiecie, do czego najbardziej nadaje się puszka coli?).  

Dzięki tej książce nie tylko możesz nauczyć się zmiany nawyków żywieniowych na lepsze, ale również będziesz wiedział jak prawidłowo czytać etykiety produktów sklepowych, na podstawie których sam ustalisz, które z nich są najbardziej wartościowe. Poznasz również tajniki zastosowania naturalnych składników, które z powodzeniem mogą być stosowane zamiast niektórych leków. 

Głównym przekazem, jaki płynie z tej książki jest ZDROWIE i to, jak łatwo można samemu o nie zadbać i zapobiegać różnym chorobom i dolegliwością w przyszłości. Jest to książka edukacyjna, która pomoże Ci ułożyć smaczny jadłospis, zapewniający witalność i zdrowie przez długie lata oraz uświadomi Cię co do znaczenia i wartości pożywienia.

Osobiście bardzo polecam tę książkę, bardzo często lubię do niej wracać, rozwiewać wątpliwości i za każdym razem uczę się i zapamiętuję coraz więcej. Zajmuje godne miejsce wśród książek o podobnej tematyce. 

4 komentarze:

 1. Baaardzo lubie ksiazki o takiej tematyce ;) Swietny wpis.
  ~Tyna

  OdpowiedzUsuń
 2. hmm, może kupię tą książkę, bo tez interesuje mnie ta tematyka :) a skoro ją polecasz to chyba warto :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Właściwie to przydałaby mi się taka książka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo Ci dziękuję za to ,że polecasz wartosciową literaturę o zdrowiu.Napewno wiele osób skorzysta.Będę szukała jej teraz w księgarni.Blog SUPER!!Jestem wdzieczna za podawanie kalorii przy posiłkach jak i oczywiscie za wspaniałe pomysły na posiłki.Czekam na nowe.Mocno pozdrawiam i życzę wytrwałości w prowadzeniu cennego bloga.Lila

  OdpowiedzUsuń

Co o tym sądzisz? ;)