poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Sposób na ruch cz.2- Masa Krytyczna


Czym jest Masa Krytyczna? Jeżeli nie wiesz co to, a lubisz miejskie wycieczki rowerowe, poznawać nowych ludzi oraz masz ciekawe pomysły to z pewnością powinno Cię to zainteresować. 


Na wstępie podam, że więcej formalnych info znajdzie się u wujka Google oraz TUTAJ


Rowerowa Masa Krytyczna organizowana jest w wielu miastach w wielu różnych wydaniach. Każdy bardziej lub mniej zapalony rowerzysta, starszy lub młodszy, sprawny lub mniej sprawy może wziąć udział w takiej imprezie. Zazwyczaj wszyscy chętni zbierają się ze swoimi jednośladami w centrum miasta w wyznaczonej wcześniej godzinie, organizatorzy przedstawiają harmonogram imprezy (trasę przejazdu, przewidziany czas zakończenia, uwagi dot. bezpieczeństwa), często organizowane są różne konkursy z nagrodami i wtedy w końcu można zacząć jazdę po głównych ulicach miasta zarezerwowane w tym czasie tylko dla masy rowerowej, której towarzyszy sympatyczne brzmienie wielu dzwoneczków rowerowych. Jest również tradycja, że po skończonej trasie, gdy wszyscy ją ukończą, organizatorzy dokonają podsumowania (ilu rowerzystów brało udział, ile km zostało przejechanych i w jakim czasie) wszyscy rowerzyści zbierają się w jednym miejscu i na znak podnoszą swoje jednoślady do góry.
Celem jest przede wszystkim dobra zabawa, ale też zwrócenie uwagi zmotoryzowanych uczestników ruchu, aby bardziej uważali na rowerzystów. 
Poza tym jest to okazja do poznania wielu ciekawych ludzi, z którymi można uciąć sobie podczas jazdy po trasie miłą pogawędkę. 


Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z Eleganckiej Masy Krytycznej, która odbyła się w kwietniu tego roku w Toruniu.


Cała masa rowerów!


Uwieńczenie trasy- symboliczne podnoszenie rowerów


Eleganci czekający na werdykt  jury

1 komentarz:

  1. Dodam, że aby wziąć udział w tym wydarzeniu, nie trzeba wcale zaraz zdrowo się odżywiać ;)

    OdpowiedzUsuń

Co o tym sądzisz? ;)