środa, 19 października 2011

AKCJA jesień # Hula hop

Coś dla Ciebie, jeżeli chcesz poćwiczyć w domu i masz w nim odrobinę wolnej przestrzeni :)


Jest to niby prosty sprzęt do wykonywania ćwiczeń w domu, ale wszystkim kojarzy się tylko z monotonnym kręceniem w kółko. Już samo takie działanie daję naprawdę spore rezultaty, ale poniżej odsyłam do filmiku instruktażowego o tym, jak w inne sposoby można wykorzystać znane od dawna HH.


Zalety hula-hop
Podstawową zaletą, która najbardziej cieszy zwłaszcza kobiety, jest to, że angażuje dość sporo mięśni w miejscach zazwyczaj newralgicznych, jak: talia (biodra/'boczki') brzuch, uda i pośladki. Przyrząd ten doskonale kształtuje te mięśnie, a systematyczny trening zmniejsza obwód tych miejsc.
W niektórych przypadkach hula hop ma zbawienny wpływ na wady postawy lub inne schorzenia kręgosłupa, dlatego często poleca się w przypadku konieczności rehabilitacji, a także polecane przez lekarzy specjalistów w ramach profilaktyki.
Jak robić to mimochodem? Najlepiej włączyć ulubioną muzykę, film lub telewizor a kręcenie na pewno nie przysporzy nas o nudę.


Rodzaje
Są różne rodzaje HH. Planując ambitne treningi powinniśmy zapomnieć o czasach dzieciństwa, gdzie kręciliśmy małym, lekkim, plastikowym kołem.
Aby były pożądane efekty Hula Hop musi być odpowiedni ciężkie (powyżej kilograma) i mieć odpowiednio dużą średnicę- najlepiej około metra. Jeżeli natomiast posiadamy już odpowiednio duże hula hop, ale jest ono zbyt lekkie to można dosypać do niego np. ryżu lub piasku, żeby odpowiednio je dociążyć.
Na rynku można znaleźć wiele wersji, najbardziej popularne są z wypustkami i masażerami, które dodatkowo wzmacniają efekt, pomagają rozbić tkankę tłuszczową masując wybrane miejsca.
Jak ćwiczyć?
Jeżeli chodzi o standardowe kręcenie na biodrach to może pojawić się problem takiej natury, że nie każdemu to na początku wychodzi. Nie należy się jednak zniechęcać, ponieważ trening czyni mistrza :)
Początkujący powinni robić to stopniowo- 2 razy po parę minut dziennie. Dzięki temu unikniemy niechcianych siniaków, które mogłyby przeszkadzać w dalszym prowadzeniu treningu. Stopniowo powinniśmy trening wydłużać, by dojść do 20-30 minut na każdą z dwóch serii.


Efekt?
Przytaczam poniżej opinie i spostrzeżenia użytkowniczek z kilku powszechnie znanych forów. To powinno motywować :)

Elizu

Heeello ja krece juz hula hopkiem od ponad półtora tygodnia i ubyło mi w pasie 4 cm w talii tak samo a w biodrach 3 cm...jest świetne polecam gorąco! Można kupic takie zabawkowe za 5 zł ale jak największe!
Polecam...

Spinka we włosachNie poddawajcie się dziewczyny, trzeba probowac, probowac i jeszcze raz probowac! 4 miesiace temu tez pisalam, ze mi nie wychodzi krecenie. Teraz mogę kręcic 15 minut bez przerwy. Przypomnicie sobie, trzeba wybrac najkorzystniejsza pozycje dla siebie

veroniqe
Odp: Cudowne HULA HOP ;)
zaczęłam ćwiczyć na hula- hopie i muszę powiedzieć, że w połączeniu ze zmniejszeniem dziennej dawki kalorii i owocami, hula- hop przynosi oczekiwane efekty.

klemkaOdp: Cudowne HULA HOP ;)
15min. dziennie przez tydzień i 2cm mniej w talii.
ja polecam i powodzenia

zaama^kręciłam. Jakieś 3 tygodnie.
I naprawdę było widać efekty.
żródło: 

3 komentarze:

  1. A może komuś spodoba się wykręcanie takie jak to:
    http://www.joemonster.org/filmy/7460/Ognista_Sandra_kreci_hula_hop

    OdpowiedzUsuń
  2. Hula hop najwięcej kręciłam... Kiedy byłam mała ;) Całkiem fajna zabawa, no i przy okazji można trochę wymodelować ciałko.

    OdpowiedzUsuń

Co o tym sądzisz? ;)